Quantcast
Channel: rejestr klauzul niedozwolonych – KlauzuleNiedozwolone.pl
Viewing all articles
Browse latest Browse all 26

RAPORT KLAUZULOWY | Już ponad 6700 klauzul niedozwolonych w rejestrze UOKiK

$
0
0

Od ostatniego raportu klauzulowego przybyło w rejestrze kolejnych 39 klauzul niedozwolonych. Większość z nich dotyczy handlu elektronicznego – świadczy to o nadal wysokiej liczbie klauzul niedozwolonych w regulaminach sklepów internetowych oraz o ciągłej kontroli tego sektora. 

Ogólna ilość klauzul niedozwolonych w Rejestrze Klauzul Niedozwolonych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przekroczyła już 6700 klauzul i wynosi obecnie 6713 klauzul niedozwolonych.

Poniżej wskażemy najważniejsze naszym zdaniem klauzule niedozwolone opublikowane w ostatnim okresie, na które powinieneś zwrócić uwagę. Jeżeli znajdują się one w Twoim regulaminie lub w umowie, to zalecamy je usunąć, a przynajmniej skonsultować ich dalsze pozostawienie. Większość z nich

Jeżeli masz pytania do poszczególnych klauzul – skontaktuj się z nami, postaramy się wyjaśnić Twoje wątpliwości. 

Klauzule niedozwolone – listopad 2016 r.

Poniżej przypominamy najczęstsze klauzule niedozwolone stosowane przez przedsiębiorców, które zostały wpisane do rejestru w ostatnim okresie:

  • „Podstawą zwrotu jest paragon (dowód zakupu), który Kupujący odsyła razem ze zwracanym towarem.”
  • „W chwili odbioru towaru Klient zobowiązany jest do sprawdzenia przesyłki. Ewentualne uszkodzenia należy zgłosić kurierowi lub pracownikom obecnym przy dostawie. Podstawą reklamacji jest stwierdzenie uszkodzenia w formie spisanego i podpisanego przez kuriera protokołu.”
  • „Złożenie zamówienia w naszym sklepie jest jednoznaczne z akceptacją przez klienta poniższego regulaminu”
  • „Zwrotowi nie podlegają towary: odebrane osobiście w siedzibie firmy, produkty, które są niekompletne i posiadają zniszczone opakowanie.”
  • „W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia sprzętu z winy użytkownika, wszelkie koszty wyżej wymienionych procedur pokrywa klient.”
  • „Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu bez podania przyczyn i bez wcześniejszych uprzedzeń. Zmiany te będą publikowane na bieżąco na łamach serwisu. Po zmianie każdy Użytkownik ma obowiązek zapoznania się z nowym regulaminem.”
  • „Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie zamówionych produktów. Pieniądze zostaną oddane, zgodnie z powyższą ustawą, w ciągu 14 dni roboczych, wyłącznie na konto wskazane przez Klienta.”

Podsumowanie

Jeżeli znalazłeś choć jedną z tych klauzul w swoim regulaminie, to bezpieczniej będzie ją usunąć. Nie warto ryzykować pozwu za stosowanie klauzuli, ani postępowanie prowadzonym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami – nasi prawnicy są do Twojej dyspozycji.

Artykuł RAPORT KLAUZULOWY | Już ponad 6700 klauzul niedozwolonych w rejestrze UOKiK pochodzi z serwisu KlauzuleNiedozwolone.pl.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 26

Latest Images